Tekstil Tabanlı Duvar Kağıdı

tekstil-tabanlı-duvar-kağıdı
Tekstil Tabanlı Duvar Kağıdı

Tekstil Tabanlı Duvar Kağıdı, dokuma veya dokuma olmayan bir kumaş desteğine lamine edililmektedir. Bir vinil film tabakasından (ısı, zaman ve basınç) oluşmaktadır. Vinil yüz filmi tipik olarak bir desen basılarak ve ardından parlamayı yüzeye kabartma (bir doku ekleyerek) azaltarak dekore edililmektedir. Vinil Duvar kağıdı yanıcılık, yırtılma mukavemeti, aşınma direnci, yıkanabilirlik / sürülebilirlik ve leke direncini ele alan standartlar vardır. Ek olarak, performans standartları, bu tür tekstil tabanlı duvar kağıdı en iyi nerede kullanacağını belirlemeye izin verir.

Tekstil Tabanlı Duvar Kağıdı Nerelerde Kullanılır?

Tekstil tabanlı duvar kağıdı ticari binalar, ofis binaları, oteller / moteller, okullar, devlet binaları , sağlık tesisleri, restoranlar ve çok daha fazlası gibi ticari tesislerde her dikey yüzeye tasarım, renk ve dayanıklılık katmak için üretilir.

Çoğunlukla, ticari duvar kaplama geleneksel duvar kağıdı (27 ”) ile karşılaştırıldığında daha geniş (54”) ve büyük rulolarda (12 – 50 metre uzunluğunda) stoklanmaktadır. Arkada yapıştırıcı veya macun yoktur. Dikiş pozlamasını, desen uyumsuzluğunu ve gölgelemeyi en aza indirmek için kurulum yaparken özel dikkat gerektirir.

Tekstil tabanlı duvar kağıdı yüzeyin pürüzsüz, kuru, astarlanmış ve toz ve kirden arındırılmış olmasını sağlayan neredeyse her türlü yüzeye uygulanabilir. Bu, alçı / alçı alçıpan, ahşap veya metal esaslı çalışma duvarları, kiremit / tuğla / çimento bloğu (bir astarın önce uygulanması veya yüzeye sıyrılmış yüzeyin kaplanması) olacaktır. Bu alt tabakaların her biri için uygun bir yapıştırıcı gereklidir, ancak uygun duvar hazırlığı ve uygun yapıştırıcıların doğru kombinasyonu ile Teksil Tabanlı Duvar Kağıtları sınıfının en iyisidir.

tekstil2